OCT 29

Transport międzynarodowy

Transport międzynarodowy to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu.

Kierowcy spędzają w swoich samochodach nawet po kilka tygodni, a są też tacy co potrafią w nich spędzić kilka miesięcy. Nie widzą się w tym czasie z rodziną, żyją tylko z ludźmi, którymi spotkają na trasie. Niestety zawód kierowcy do dziś jest bardzo niedoceniany. 
Ci wszyscy ludzie, którzy ryzykują często swoje życie, abyśmy my mieli co kupić w sklepie, wcale tak naprawdę nie muszą tego robić. W wielu przypadkach robią to, bo to po prostu kochają. Pewnego rodzaju wolność, ciągła dynamika pracy, różnorodność zleceń - to powoduje, że jest to tak popularna branża. Dzięki ludziom, którzy świadczą usługi tranportowe w samochodach, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony, możliwy jest ekspresowy transport międzynarodowy. Tak jak kierowcy pojazdów większych, niż 3,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej, posiadać muszą w swoich pojazdach tachografy rejestrujące ich pracę. W busach tego nie ma. 
Bardzo często bywa tak, że kierowcy jeżdżący na busach potrafią funkcjonować bez snu nawet po kilkanaście godzin. Dla normalnie pracującego człowieka kilkanaście godzin bez snu, może nie jest niczym nadzwyczajnym. Ale wyobraźmy sobie, że wykonujemy transport z Włoch do Anglii. Mając przed sobą często odległości w granicach 3000 km. Na dostarczenie towaru mamy 48 godzin. Ta praca nie należy do najłatwiejszych. 
Kierowcom busów należy się ogromny szacunek za to co robią. Bardzo często spedycja wykorzystuje ich nie myśląc zupełnie o tym, że to też są ludzie, którzy muszą czasem jeść, spać, czy też załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Spedytor spędzi w pracy 8 godzin i jego dzień się kończy. Kierowca jest w pracy kilka dni, a nawet kilka tygodni bez przerwy.
Więcej informacji na: http://maripol.pl

Fotografie:

ekspresowy transport międzynarodowy

usługi tranportowe

transport z Włoch

Twój komentarz